Odśnieżanie. Jak sobie z nim poradzić?

list Kategoria: Blog Dodano:

Na własną rękę

Panowie, którzy uwielbiają gadżety powinni zakupić wielofunkcyjny traktor ogrodowy. Urządzenie to  w lecie może pełnić funkcję kosiarki, jednak na zimę można do niego dokupić specjalny pług, który będzie zgarniał śnieg. Oczywiście w dalszym ciągu trzeba regularnie ruszać się z ciepłego domu na mróz, aby odpalić traktorek, jednak sprzątanie śniegu nie jest takie pracochłonne ani długotrwałe. Do niektórych traktorków da się podpiąć przyczepkę, w której można przewozić np. piasek czy sól do posypywania podjazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu głowa rodziny nie musi pchać ciężkiej taczki. Nowoczesnym rozwiązaniem jest też wybudowanie podgrzewanego podjazdu. Dzięki podgrzewaniu śnieg i lód na drodze do bramy roztapiają się i chociaż tej części działki nie trzeba odśnieżać.

Skorzystanie z usługi odśnieżania

Jeśli natomiast kogoś interesuje bezstresowe i szybkie ośnieżanie, powinien skorzystać z usług profesjonalnej firmy oferujące usługi ogrodowe. Często odśnieżanie działek oferują różnego rodzaju centra ogrodowe. Rozwiązanie jest to o tyle wygodne, że żaden z domowników nie musi w o ogóle wychodzić z domu, by dojście i dojazd  do posesji były przejezdne, a co za tym idzie, spada ryzyko przeziębienia się lub zachorowania. Z usług odśnieżania korzystają też często samotne panie i starsze osoby, które nie maja siły lub czasu na walkę ze śniegiem. Odśnieżanie zamawiają również rodziny, które wolą poświęcić czas na inne sprawy.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło