Preparat na krety i karczowniki Polytanol 125g IMPORT

CH/polytanol125g
59,90 zł
Brutto

Polytanol GR jest środkiem o działaniu gryzoniobójczym za pośrednictwem gazu. Ma formę nieregularnych granul. Przeznaczony do zwalczania karczownika ziemnowodnego i kreta.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Preparat na krety i karczowniki Polytanol 125g IMPORT

Polytanol GR jest środkiem o działaniu gryzoniobójczym za pośrednictwem gazu. Ma formę nieregularnych granul. Przeznaczony do zwalczania karczownika ziemnowodnego i kreta.

Stosowanie:

  • Krety - Ogrody, uprawy ogrodnicze, szkółki.
  • Karczownik ziemnowodny - Sady, ogrody.

Dawkowanie:

  • Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 10 kg/ha, czyli 5 g /8 kulek do 1 otworu.
  • Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 5-10 kg/ha, czyli 2-5 g /3-8 kulek do 1 otworu.

UWAGA!

Zachować szczególną ostrożność w trakcie wykonywania zabiegu. Otwór szczelnie zatkać darnią, pęczkiem trawy itp. następnie uszczelnić zasypując ziemią. Najkorzystniejszym okresem do zwalczania karczownika i kreta jest marzec - kwiecień, gdy rodzą się młode. Puszkę ze środkiem otwierać na wolnym powietrzu, tuż przed stosowaniem, przy czym górną część puszki odwrócić od twarzy.

Używanie środka:

Po otwarciu puszki należy wszystkie znajdujące się tam kulki zużyć tego samego dnia. W przypadku, gdy w czasie kończenia pracy pozostaną kulki środka, należy je w większej ilości wysypać z torebki foliowej do ostatnich gazowanych nor.

Uwagi: Gazowanie nor przeprowadzać na nie zamarzniętych glebach w temperaturze powyżej 3º C. Środka nie stosować w czasie wilgotnej, deszczowej pogody. Wydzielający się fosforowodór jest gazem samorzutnie łatwozapalnym. Po zetknięciu się środka z wodą zachodzi gwałtowna reakcja, co grozi samozapaleniem się gazu.

W zależności od wilgotności gleby wydzielanie się gazu z kulek trwa od 24-48 godzin. Prace uprawowe na polu można przeprowadzać dopiero po upływie 72 godzin. Kret (poza zamkniętymi ogrodami, szkółkami, lotniskami, sadami, ogrodami i uprawami ogrodniczymi) może być zwalczany na innych zagrożonych terenach tylko po uzyskaniu zgody Ministra Środowiska. Gazowanie nor można przeprowadzać jedynie na terenach otwartych - w odległości co najmniej 5m od parków, lasów i zabudowań ze względu na niebezpieczeństwo zatrucia.

Środki ostrożności:

Nie jeść, nie pić ani nie palić podczas używania produktu.

Skład:

Fosforek wapnia - 280 g w 1 kg środka (28%).Polytanol GR jest środkiem gryzoniobójczym o działaniu gazowym, w formie nieregularnych granul, przeznaczony do zwalczania karczownika ziemnowodnego i kreta.

CH/polytanol125g

Opis

Opakowanie
125 g
Zastosowanie
zwalczanie kretów, karczowników
Przeznaczenie
użytkownicy profesjonalni

Specyficzne kody

Produkty powiązane ( 16 - produkty w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło