Preparat chwastobójczy Randacol 680EC AGRECOL

W/5902341101901
10,20 zł
Brutto

Randacol 680 EC to środek, przeznaczony do zwalczania mchu na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych (utwardzonych drogach dojazdowych, ścieżkach dla pieszych, chodnikach, utwardzonych placach, stałych konstrukcjach o twardych lub półprzepuszczalnych powierzchniach). Już jeden zabieg likwiduje mech, pojawiający się na ścieżkach, chodnikach i drogach dojazdowych.

Opakowanie

Preparat chwastobójczy Randacol 680EC AGRECOL

Randacol 680 EC to środek, przeznaczony do zwalczania mchu na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych (utwardzonych drogach dojazdowych, ścieżkach dla pieszych, chodnikach, utwardzonych placach, stałych konstrukcjach o twardych lub półprzepuszczalnych powierzchniach). Już jeden zabieg likwiduje mech, pojawiający się na ścieżkach, chodnikach i drogach dojazdowych. Randacol 680 EC jest desykantem i nieselektywnym herbicydem, co oznacza że niszczy wszystkie rośliny zielone (chwasty oraz mech). Randacol 680 EC przeznaczony jest także do stosowania w ogrodach działkowych i przydomowych w amatorskiej uprawie drzew owocowych do zwalczania chwastów i odrostów korzeniowych, a także w uprawie winorośli do jako preparat na chwasty. Formą użytkową środka na  chwasty i mech jest koncentrat do sporządzania emulsji wodnej.

Substancją aktywną środka na chwasty i mech jest kwas nonanowy inaczej zwany kwasem pelargonowym. Jest to składnik naturalnego pochodzenia, otrzymywany z pelargonii. Randacol 680 EC jest bezpieczny i cechuje go krótki okres karencji – 1 dzień. Nie zawiera glifosatu. Okres prewencji zapewnia możliwość szybkiego użytkowania powierzchni ścieżek i podjazdów, na których został zastosowany środek. Wystarczy poczekać do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni roślin, po czym można wchodzić na ścieżki.

i

Cechy produktu:

  • zwalcza uciążliwy mech na ścieżkach i chodnikach
  • przeznaczony również do zwalczania chwastów i odrostów w amatorskich sadach i uprawie winorośli
  • środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników nieprofesjonalnych

i

Zawartość substancji czynnej:

kwas nonanowy (związek z grupy kwasów karboksylowych) – 680 g/l (71,7%)

i

Wrażliwość chwastów:

Chwasty wrażliwe: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, mniszek pospolity, szarłat szorstki, tasznik pospolity, komosa biała, przetacznik perski, jasnota purpurowa, jasnota różowa.

Chwasty średnio wrażliwe: starzec zwyczajny.

i

Sposób stosowania:

Formą użytkową preparatu na chwasty i mech jest koncentrat do sporządzania emulsji wodnej. Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy ręcznych.

Przed zastosowaniem środka należy obliczyć dawkę potrzebnej cieczy roboczej, zachowując ściśle dawki zalecane w etykiecie. Zawartością opakowania przed wlaniem do zbiornika opryskiwacza wstrząsnąć. Odmierzoną ilość środka wlać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą. Jeżeli zużywamy całą zawartość środka, opróżnione opakowanie należy trzykrotnie przepłukać wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika opryskiwacza z cieczą użytkową. Następnie zbiornik opryskiwacza uzupełnić wodą do potrzebnej/wyliczonej ilości. Przygotowaną ciecz dokładnie wymieszać. Jeżeli wykonujesz przerwy w opryskiwaniu czynność mieszania powtórz każdorazowo przed przystąpieniem do dalszej pracy.

Należy pamiętać, aby podczas stosowania środka na chwasty i mech nie dopuścić do znoszenia cieczy użytkowej poza obszar stosowania środka. Dlatego niewskazane jest wykonywanie zabiegu podczas wiatru, stwarzającego możliwość znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne. Celem zmniejszenia ryzyka zniesienia cieczy roboczej należy zastosować oprysk średniokroplisty, ponieważ grubsze krople są cięższe, a więc ryzyko zniesienia maleje. W miejscach problematycznych, czyli tam gdzie rośliny uprawne stykają się z obszarem zabiegu możemy obniżyć dyszę opryskiwacza. Opryski preparatem na mech i chwasty można wykonywać od wiosny do jesieni.

Skuteczność zabiegu zależy od kilku czynników: temperatury, wiatru, opadów. Środek wykazuje najlepsze działanie w temperaturze powyżej 10˚C.  Ewentualne opady mogą zmyć ciecz roboczą z roślin, więc nie wykonuj oprysku jeżeli na dobę przed i po zabiegu spodziewane są opady deszczu. Dlaczego zabiegu nie można wykonywać po deszczu? Ponieważ na zwilżonych roślinach, a zwłaszcza mchu, zmagazynowane są ogromne ilości wody. Po oprysku dodatkowa woda na liściach roślin rozwadnia środek, więc jego skuteczność jest ograniczona. Występujące wiatry podczas zabiegu mogą znieść znieść ciecz roboczą w inne miejsce, omijając to, które jest celem zabiegu. Ważne jest również dokładne pokrycie zwalczanej roślinności cieczą roboczą, więc zabieg wykonuj bardzo uważnie, pasmo po paśmie.

UWAGA! HERBICYD TOTALNY - USUWA RÓWNIEŻ TRAWĘ I INNE ROŚLINY UŻYTECZNE!

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.

W/5902341101901
7 Przedmioty

Opis

Opakowanie
25ml, 50ml
Przeznaczenie
mech, chwasty, rośliny niechciane
Typ
herbicyd totalny

Specyficzne kody

Produkty powiązane ( 16 - produkty w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło