Preparat biologiczny do oczek Bluklar 250g BIOEXPERT

W/5907796398487
37,50 zł
Brutto

BLUKLAR w naturalny sposób zapobiega rozwojowi glonów, zarastaniu powierzchni zbiornika, obniżeniu przejrzystości wody oraz powstawaniu nadmiernego osadu organicznego.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Preparat biologiczny do oczek Bluklar BIOEXPERT

Zanieczyszczenia niewielkich zbiorników wodnych z racji na ich niestabilne ekosystemy oraz niewielką możliwość odnowienia zasobów wodnych są trudne do usunięcia. Ograniczenie ilości tlenu w wodzie prowadzi do degradacji fauny i flory, narastania glonów oraz powiększającej się nieprzejrzystości wody. Na wszystkie tego typu problemy proponujemy Bluklar - ekologiczny, naturalny, innowacyjny preparat biologiczny do czyszczenia oczek wodnych i stawów.

Cechy produktu:

  • W jego składzie nie ma chemii, zamiast tego specjalnie wyselekcjonowane mikroorganizmy saprofityczne, które posiadają zdolność do oczyszczania i klarowania wody oraz usuwania osadów.
  • W naturalny sposób zapobiega rozwojowi glonów, zarastaniu powierzchni zbiornika, obniżeniu przejrzystości wody oraz powstawaniu nadmiernego osadu organicznego. Co istotne preparat jest całkowicie bezpieczny dla środowiska i organizmów wodnych (rybek, kaczek, żab i innych) oraz ludzi. Jest nietoksyczny i niepatogenny.

ZALETY:

  • ogranicza wzrost populacji glonów
  • oczyszcza dno zbiornika z osadów organicznych
  • zapobiega powstawaniu nowych zanieczyszczeń organicznych
  • zwiększa przejrzystość i klarowność wody
  • w naturalny i biologiczny sposób oczyszcza zbiornik wodny
  • nie zawiera chemii, bezpieczny dla ludzi i zwierząt wodnych w tym rybek
  • zapewnia zrównoważony rozwój całego ekosystemuP

Produkt polecany w programie "Maja w ogrodzie"

Sposób użycia:

Przed zastosowaniem preparatu należy:

- mechanicznie wyczyścić zbiornik (zebrać zalegające na powierzchni nieczystości lub rzęsę)

- na 48 godzin przed zastosowaniem preparatu wyłączyć lampy UV.

Do pojemnika wypełnionego wodą z oczka wodnego/stawu należy dosypać wymaganą liczbę miarek preparatu BluKlar. Należy zamieszać energicznie aby zawiesić BluKlar w wodzie (nie wszystko natychmiast się rozpuści). Cząstki mogą opaść na dno – jest to zupełnie normalne. Pozostawiać roztwór na 2 do 4 godzin mieszając od czasu do czasu. Napełnić pojemnik (konewkę lub wiadro) wodą z oczka wodnego/stawu. Dodać zamieszany roztwór z pojemnika do wody w konewce lub wiadrze. Zwartość konewki (lub wiadra) należy w miarę równomiernie zaaplikować na powierzchnie całej wody w zbiorniku/stawie.

Dawkowanie:

OBJĘTOŚĆ ZBIORNIKA (m3) <2 2-5 5-10
DAWKA POCZĄTKOWA 1 dawka dziennie przez 3 dni 2 dawka dziennie przez 5 dni 1 dawka na tydzień
DAWKA PODTRZYMUJĄCA 1 dawka na 2 tygodnie 1 dawka na tydzień 2 dawki na tydzień

Zalecenia:

Ze względu na różnorodność zbiorników wodnych, nie jest możliwe aby sporządzić uniwersalny przepis doboru ilości aplikowanego preparatu. Jeśli zalecana dawka nie działa efektywnie dla posiadanych warunków, należy stopniowo zwiększać dawkę do czasu aż problem zostanie opanowany. Następnie należy wrócić do średniej dawki.

Przed zastosowaniem preparatu należy mechanicznie oczyścić oczko wodne z ewentualnego kożucha na powierzchni wody. Oczko wodne powinno być odpowiednio napowietrzone, co może zapewnić odpowiednia flora natleniająca lub zastosowanie mechanicznej pompy napowietrzającej. Należy wyłączyć źródło UV na 48 godzin przed aplikacją pierwszej dawki preparatu. Należy zapoznać się ze wskazówkami zawartymi w tabeli dawkowania w celu określenia ilości preparatu BluKlar, jaka ma być zastosowana w zależności od objętości zbiornika wodnego.

RYBY: w przypadku, gdy w zbiorniku są ryby, zaleca się dodatkowo napowietrzanie zbiornika. Preparatu nie należy stosować w stawach hodowlanych i w zbiornikach, w których występują ryby z wysokimi wymaganiami tlenowymi (jesiotry, pstrągi, koi itp.)

W/5907796398487

Opis

Opakowanie
250 g
Zastosowanie
glonostatyczne
Przeznaczenie
zbiorniki wodne

Specyficzne kody

Produkty powiązane ( 16 - produkty w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło