Nawóz do róż 300g AGRECOL

B/5902341001249
14,04 zł
Brutto

Róże – to nawóz krystaliczny do rozpuszczania w wodzie. Przeznaczony jest do nawożenia róż: rabatowych, piennych, pnących, parkowych, okrywowych, miniaturowych. Sprawdza się w uprawie wszelkich róż uprawianych w domach, na tarasach i w ogrodach. Nawóz krystaliczny działa interwencyjnie. Natychmiastowo uzupełnia niedobory składników pokarmowych za sprawą minerałów, które są dostępne dla roślin w łatwo przyswajalnych formach.

Nawóz do róż 300g AGRECOL

Nawóz nie powoduje zmiany pH gleby. Jest obojętny dla odczynu, więc róże mają zapewnione prawidłowe warunki rozwoju. Kompleksowo dostarczone mikro- i makroskładniki pokarmowe, warunkują budowę wielu barwików roślinnych, które odpowiadają za prawidłową barwę liści oraz kwiatów. Makroskładniki tj. azot oraz fosfor pomagają roślinom w wytwarzaniu bujnych krzewów. Zastosowanie nawozu na wiosnę po ścięciu krzewów pozwala na szybszą regenerację i ruszenie z wegetacją. Dzięki temu szybciej będziemy się cieszyć z kwiatów w sezonie. Regularnie stosowany nawóz pobudza róże do powtarzania kwitnienia, w przypadku odmian powtarzających kwitnienie. Róże krzewiaste oraz pnące odżywione potasem mają silne, jędrne pędy, które nie ulegają tak szybko złamaniom podczas porywistych wiatrów. Róże prawidłowo odżywione są bardziej odporne na suszę, niskie temperatury, a także są w mniejszym stopniu porażane przez choroby. Nawóz nie zawiera szkodliwych dla róż chlorków.

i

Cechy produktu:

  • doskonały do zasilania róż ogrodowych: piennych, rabatowych, okrywowych, parkowych
  • niezastąpiony w nawożeniu róż miniaturowych w domach
  • zapewnia dorodne kwiaty
  • wystarcza na 300 l wody do podlewania

i

Skład:

  • Nawóz WE
  • azot (N) – 19%
  • fosfor (P2O5) – 19%
  • potas (K2O) – 19%

Mikroskładniki pokarmowe:

bor (B) 0,02%, miedź (Cu)* 0,02%, żelazo (Fe)* 0,07%, mangan (Mn)* 0,04%, molibden (Mo) 0,004%, cynk (Zn)* 0,015%

i

Sposób stosowania:

Stosować doglebowo od wczesnej wiosny do końca sierpnia co 14 dni, w postaci roztworu wodnego uzyskanego po rozpuszczeniu nawozu w proporcji 1 łyżeczka nawozu na 5 litrów wody (1 g nawozu na 1 litr wody). Dawkowanie uzależniać od wieku i wielkości roślin, stosując odpowiednio:

róże do 1 roku po posadzeniu – 1 łyżeczka (5 g) nawozu rozpuszczonego w wodzie pod roślinę,

róże od 1 do 3 lat – 2 łyżeczki (10 g) nawozu rozpuszczonego w wodzie pod roślinę,

róże powyżej 3 lat – 3 łyżeczki (15 g) nawozu rozpuszczonego w wodzie pod roślinę,

róże okrywowe – 2 łyżeczki (10 g) nawozu rozpuszczonego w wodzie na 1 m2 upraw.

W trakcie podlewania roślin kwitnących należy starać się nie polewać kwiatów. Nie należy przekraczać zalecanych dawek, ponieważ nawóz jest silnie skondensowany. Nawóz ten może być również stosowany w systemach podlewania kropelkowego.

B/5902341001249
3 Przedmioty

Opis

Opakowanie
300g
Rodzaj
krystaliczny
Przeznaczenie
róże
Wydajność
300l

Specyficzne kody

Produkty powiązane ( 16 - produkty w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło