nawozy

Sprzedaż nawozów to jedna ze specjalizacji naszej firmy. Klientom oferujemy zróżnicowane wieloskładnikowe produkty, w tym: nawozy mineralne, organiczne i zielone. Jeżeli nie wiesz, jaki nawóz wybrać, zgłoś się do nas – nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania. Siedzibę naszej firmy zlokalizowano w Niepołomicach. Zapraszamy!

Sprzedaż nawozów ogrodniczych solo

W Ogród-dom w Niepołomicach prowadzimy sprzedaż nawozów ogrodniczych solo. Nasza bogata oferta produktowa powstała na podstawie ogromnego doświadczenia w zakresie prac ogrodniczych. Prawidłowe nawożenie jest jednym z najważniejszych elementów świadomego prowadzenia terenów zielonych. Na naszej stronie znajdują się cenne porady, które pozwalają zdobyć wiedzę w tym zakresie.

Po co nawozić ogród?

Sprzedaż nawozów w Niepołomicach to nie wszystko. Oferujemy również cenną wiedzę ogrodniczą z ich praktycznego zastosowania. Aby rośliny mogły się prawidłowo rozwijać, potrzebują nie tylko wody i światła, ale również składników odżywczych. Nie wszystkie z nich można znaleźć w glebie. Jeżeli roślina nie otrzyma wystarczającej ilości cennych substancji i pierwiastków, na powierzchni listków pojawią się przebarwienia, a roślina zacznie więdnąć. Sytuacja to dotyczy wszystkich roślin ogrodowych – zarówno kwiatów, jak i warzyw.

Zapobiec temu można dzięki zastosowaniu odpowiedniego nawozu. Dobrze dobrany produkt zwiększa stężenie azotu, fosforu i potasu. Poprawia właściwości chemiczne gleby niezbędne do wzrostu roślin.

Jakie są rodzaje nawozów ogrodowych?

Nawozy ogrodowe dzielimy na:

  • nawozy mineralne – rozpuszczalne w wodzie, dobrze przyswajane przez korzenie, produkowane syntetycznie, dostępne w postaci płynu lub granulatu,
  • nawozy organiczne – pochodzą z tkanek roślinnych i zwierzęcych, są przyjazne dla środowiska, zmniejszają ryzyko przedawkowania nawozu,
  • nawozy zielone – wyprodukowane z roślin wyhodowanych specjalnie na nawóz, do stosowania nawierzchniowo albo między grzędami.

Kiedy najlepiej stosować nawóz?

Większość nawozów stosuje się w okresie najintensywniejszego wzrostu roślin – czyli między marcem a wrześniem. W tym przypadku częstotliwość nawożenia wynosi raz na dwa-trzy tygodnie. Takie nawozy zawierają wiele substancji odżywczych, które użyźniają glebę i nawilżają ją. Niektóre nawozy stosuje się tylko wiosną – takie nawozy zwiększają odporność na niską temperaturę i pobudzają rośliny do wzrostu. Jednak najważniejszym okresem jest jesień. Nawożenie roślin ogrodowych jesienią przyspiesza wzrost roślin w kolejnym sezonie. Ponadto zabezpiecza iglaki przed żółceniem.

Jakie są najczęstsze błędy w nawożeniu roślin?

Za duża ilość nawozu
Zbyt duża ilość nawozu powoduje nadmierne zasolenie gleby. Objawy tego zjawiska to zażółcenie roślin, zahamowanie wzrostu łodyg i łysienie trawnika. Nagromadzona sól przenika do wód gruntownych i zatruwa je, a wraz z wodą trafia do innych roślin (np. w trakcie podlewania ogródka).
Zły termin nawożenia
Nawożenie roślin w nieodpowiednim terminie może przynieść fatalne skutki ze zniszczeniem zbiorów włącznie. Aby temu zapobiec, zawsze czytaj instrukcję obsługi nawozu. Jeżeli nie jesteś pewien, kiedy nawozić ogród, skontaktuj się z fachowcem.
Stosowanie nawozów z niesprawdzonych źródeł
Niestety nieuczciwi producenci często fałszują skład nawozu. I tak o to, zamiast azotu i fosforu, mamy w nim związki w najlepszym wypadku obojętne. Jeżeli jesteś właścicielem ogródka, w który wkładasz wiele serca, kupuj nawozy u sprawdzonych sprzedawców.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło