Centrum ogrodnicze i sklep Ogród-Dom – Niepołomice - Ogród Dom s.c.

Nawozy ogrodnicze to środki stosowane w uprawie roślin do utrzymania lub zwiększenia zawartości składników pokarmowych w glebie, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Nawozy ogrodnicze są bogate w makro- i mikroelementy, które poprawiają właściwości fizykochemiczne gleby, zapobiegają procesom obniżania żyzności gleby i pozytywnie oddziałują na jej odczyn oraz pojemność wodną. Podstawowy podział nawozów ogrodniczych wyróżnia nawozy naturalne i sztuczne, czyli mineralne.

Nawozy ogrodnicze i korzyści z ich stosowania


Nawozy ogrodnicze zwiększają plony i poprawiają jakość zbiorów. Jest to możliwe dzięki temu, że wzbogacają glebę w niezbędne składniki odżywcze. Pomagają utrzymać prawidłowe pH gleby i pozytywnie wpływają na rozwój rośliny. Warto zaznaczyć, że składniki mineralne dostarczane w nawozach sztucznych są łatwo przyswajalne przez rośliny. Nawożone warzywa i owoce stają się bogatsze w białko, cukry i sole mineralne. Co więcej, nawozy ogrodnicze umożliwiają przywrócenie równowagi chemicznej w glebie i przystosowanie pod uprawę terenów początkowo nieurodzajnych. Nawozy ogrodnicze zwiększają biomasę roślin uprawnych i tym samym przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Nawozy ogrodnicze nie tylko ułatwiają przyswajanie konkretnych składników mineralnych, ale także ograniczają pobieranie innych, których nadmiar mógłby zaszkodzić roślinie. Stosowanie nawozów ogrodniczych to skuteczna i ekonomiczna metoda uzyskiwania wyższego plonu.

Nawozy ogrodnicze zawierają takie składniki mineralne, jak żelazo, bor, miedź czy cynk. To bardzo ważne minerały na rośliny ponieważ regulują one proces fotosyntezy i oddychania, pomagają transportować węglowodany i budować ściany komórkowe, zapobiegają pękaniu owoców i zamieraniu młodych pędów, zabezpieczają roślinę przed chlorozą i zwiększają zawartość białka w roślinie. Ponad to, zwiększają ilość chlorofilu w roślinach, przeciwdziałają chorobom i uodparniają rośliny na skrajne temperatury. Nawozy ogrodnicze są wygodne i praktyczne w użyciu, a ich stosowanie zgodnie z zaleceniami producenta zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa dla rośliny.

Uniwersalny nawóz Azofoska


Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów sztucznych nawozów ogrodniczych. Ich podstawowy podział uwzględnia nawozy jednoskładnikowe oraz wieloskładnikowe. Można je dobierać nie tylko do konkretnych wymagań grup roślin czy poszczególnych gatunków, ale także pory roku. Najpopularniejsze nawozy wieloskładnikowe występują w formie sypkiej, granulowanej oraz płynnej. Do zastosowań w przydomowym ogrodzie rekomendowane są nawozy uniwersalne o zbilansowanym składzie i nieskomplikowanej aplikacji. Dużym zaufaniem klientów cieszy się nawóz Azofoska, który jest mineralnym nawozem wieloskładnikowym o najwyższej jakości.

Nawóz Azofoska występuje w postaci granulowanej i dostarcza roślinom optymalną ilość składników pokarmowych. To nawóz na bazie azotu, fosforu i potasu z dodatkiem boru, miedzi, żelaza, manganu, molibdenu i cynku. Można go z powodzeniem stosować nie tylko do ozdobnych roślin ogrodowych, ale także warzyw i owoców, a nawet roślin w tunelach szklarniowych i trawników. Nawóz Azofoska to nie tylko skuteczny sposób na zwiększenie obfitości plonów, ale także dobra metoda ich zabezpieczenia przed szkodnikami. Nawóz Azofoska jest idealnie zbilansowany, wszechstronny, wydajny, łatwy w użyciu i co najważniejsze bezpieczny dla roślin, ponieważ nie zawiera w swoim składzie chlorków.

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Zapraszamy na Twitter
Twitter
Jesteśmy na ask.fm
Ask.fm