Centrum ogrodnicze i sklep Ogród-Dom – Niepołomice - Ogród Dom s.c.
narzędzia ogrodnicze

Każda osoba posiadająca swój ogród powinna mieć swoje podstawowe narzędzia ogrodnicze. Chociaż niektórzy mieszkańcy domów zarzekają się, że nie lubią prac ogrodowych i nigdy nie będą potrzebowali tego typu akcesoriów, zazwyczaj szybko życie weryfikuje ich deklaracje. Dlaczego taks się dzieje?

Ogród to nie tylko rośliny

Fajny ogród to nie tylko ogród, w którym bujnie kwitną różnego rodzaju kwiaty, krzewy i drzewa. Dla niektórych fajny ogród to taki, w którym dzieciaki mają swój prywatny plac zabaw z trampoliną, koszem do rzucania piłki czy piaskownicą. Jeszcze inne osoby powiedzą, że podstawą fajnego ogrodu jest ogromny pies, który biega po posesji i „pilnuje” domu i domowników. Dla miłośników grillowania fajnym ogrodem będzie ten, który posiada wydzielone miejsce na stolik i wygodne krzesła lub ławy. Każdy wiec szuka czegoś innego. Jednak żadnej z tych scen nie da się stworzyć w ogrodzie bez chociażby młotka, szpadla czy solidnej miotły. Zabawki ogrodowe często trzeba wkopać w ziemię, a przygotowanie najprostszej budy dla psa wymaga zbicia kilku desek. Miejsce wokół grilla nie raz trzeba zamieść z piachu lub zagrabić z leżących wokół liści. Jak więc widać, podstawowe narzędzia ogrodowe przydają się w wielu sytuacjach, nie tylko podczas pielęgnacji roślin.

Walka z chwastami

Nawet jeśli nie jesteś fanem pielęgnacji ogródka, nie możesz dopuścić do sytuacji, kiedy to zieleń sięgnie po Ciebie. Z działki trzeba usuwać oset i pokrzywy, jeśli chcesz my dzieci mogły po niej biegać na bosaka. Musisz uważać też na drzewka-samosiejki, które wiatr zasadzi na Twojej działce w najmniej pożądanym miejscu. Łatwiej jest usunąć małe drzewko łopatą, a nawet przesadzić je, niż później walczyć z dobrze zakorzenionym drzewem. Jeśli gdzieś przy Twoim domu wyrośnie bluszcz, bez sekatora nie wygrasz z nim walki chociażby o widok z okna. Pamiętaj też o koszeniu trawy. Skoszona nie tylko wygląda schludniej i ułatwia poruszanie się, ale również nie daje schronienia kleszczom i żądlącym owadom.

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Zapraszamy na Twitter
Twitter
Jesteśmy na ask.fm
Ask.fm