Centrum ogrodnicze i sklep Ogród-Dom – Niepołomice - Ogród Dom s.c.
sadzenie drzew

Osoby zakładające swój pierwszy przydomowy ogród stają przed dylematem, czy zająć się tym samemu, czy lepiej zlecić to zadanie ogrodnikowi. Nawet, gdy nie potrzebują profesjonalnego projektu, mają wątpliwości, czy sami poradzą sobie z posadzeniem drzewek i krzewów tak, by się przyjęły. Sadzenie drzewek nie jest trudne, jeśli zaczerpnie się na ten temat odrobinę wiedzy. Jakie wady i zalety ma sadzenie drzew na własną rękę i z ogrodnikiem?

Sadzenie na własną rękę

Sadzenie większości drzew nie jest trudne. Dla doświadczonej osoby przeważnie wystarcza „metka” przyczepiona do drzewka, na której wymienione są podstawowe wymogi pielęgnacyjne i warunki, jakie lubi dany gatunek. Samo wykopanie dołków i użycie nawozów zgodnie z instrukcjami też  nie jest trudne. Jednak na każdym etapie prac należy sprawdzać wszystkie informacje bardzo dokładnie, co jest czasochłonne jeśli planujemy posadzić różne gatunki drzew i krzewów. Niektóre rośliny sadzi się jesienią, inne wiosną, dlatego też czasami nie da się po prostu wykonać wszystkich prac od ręki, co może być frustrujące. Zdarza się, że jakiś gatunek drzewka nie chce się przyjąć w danym miejscu, mimo zrobienia wszystkiego jak należy. Części porażek po prostu nie da się uniknąć, nie mając fachowej wiedzy ogrodniczej. Jednak jeśli się nie zniechęcimy, z każdym kolejnym rokiem będzie nam łatwiej dbać o rośliny.

Sadzenie z ogrodnikiem

Zatrudnienie profesjonalnej firmy do sadzenia drzewek jest bardzo dobrym pomysłem. Ogrodnik  z doświadczeniem nie tylko wykona wszystkie prace szybko i sprawnie, ale pozwoli nam uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Podpowie nam, dlaczego dane drzewko będzie rosło lepiej w innym miejscu działki niż pierwotnie zaplanowaliśmy, oraz dlaczego danych gatunków nie powinno się sadzić obok siebie. Ogrodnik wybierze również najlepsze dla danego gatunku nawozy, oraz udzieli nam dokładnych instrukcji jak pielęgnować poszczególne drzewka. Możemy też zatrudnić go ponownie, by robił to regularnie za nas.

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Zapraszamy na Twitter
Twitter
Jesteśmy na ask.fm
Ask.fm