Centrum ogrodnicze i sklep Ogród-Dom – Niepołomice - Ogród Dom s.c.
sadzenie drzewek

Piękny ogród rzadko kiedy jest tylko wynikiem dobrej ziemi na działce lub kwestią przypadku. Przeważnie to efekt regularnej i żmudnej pracy ogrodnika, wiadra potu i łez, które osoba dbająca o ogród wylała z siebie. Dlatego jeśli chcesz pić kawę w swoim ogrodzie, który będzie powalał urodą, musisz być przygotowany na to, że czeka Cię kawał ciężkiej pracy do wykonania. Dlatego warto skorzystać z pomocy. Gdy planujesz sadzenie drzewek na swojej posesji, takim nieocenionym pomocnikiem mogą być nawozy ogrodnicze.

Sadzenie drzewek

Drzewka wymagają nawożenia szczególnie wtedy, gdy są wyjątkowo osłabione. Zawsze takim momentem dla drzewek jest ich przesadzanie. Gdy kupujemy sadzonki ze szkółki i nagle wsadzamy je w nową, inną ziemię, drzewko zbiera cale swoje siły aby zakorzenić się, i zdążyć zakwitnąć wiosną. Wtedy właśnie powinniśmy wkroczyć ze wsparciem dla niego w postaci nawozu. Najlepiej udać się do sklepu oferującego sprzedaż nawozów ogrodniczych i poprosić o nawóz wskazany dla danego typu drzewka. Innych składników potrzebują iglaki, a innych drzewka owocowe. Drzewka nawozimy też za każdym razem, gdy widzimy, że tego potrzebują. Jeśli marnieją, nie chcą owocować lub słabo rosną – poszukajmy dla nich odpowiedniego wsparcia.

Jak to się robi?

Nawożenie drzewek to nic trudnego. Są różne rodzaje nawozów i najlepiej zawsze jest stosować je tak, jak zaleca producent. Przy sadzeniu nawozu często wsypuje się go do dołka, w którym będzie sadzone drzewko, lub miesza z ziemią, którą drzewko będziemy przysypywać. Jednak w wielu sklepach można też kupić nawozy w płynie, którymi po prostu podlewa się drzewka. Pamiętajmy jednak, że samo nawożenie to nie wszystko. Drzewko musi mieć zapewnione inne warunki, aby zdrowo rosło. Większość drzewek lubi słońce, dlatego starajmy się nie planować delikatnych sadzonek w zacienionych miejscach. Młode sadzonki są również bardzo wrażliwe na zimno. Te sadzone jesienią nie powinny być wystawiane na szkodliwe działanie mroźnego wiatru. Bardzo wrażliwe na zimn gatunki powinno się sadzić wiosną.

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Zapraszamy na Twitter
Twitter
Jesteśmy na ask.fm
Ask.fm