Centrum ogrodnicze i sklep Ogród-Dom – Niepołomice - Ogród Dom s.c.
ogród

Wiele osób wprowadzających się do swojego wymarzonego domu nie ma pojęcia, jak chce urządzić swój ogród. Szukają inspiracji w Internecie, jednak nie wiedzą jak nazywają się pokazane na zdjęciach gatunki drzew lub kwiatów, ani jak o nie  dbać. Dlatego osoby, które dopiero będą urządzały ogród często decydują się zatrudnienie firmy, która zajmuje się profesjonalnym projektowaniem ogrodów.

Ogród musi pasować do swojego człowieka

Profesjonalne projektowanie ogrodów zawsze rozpoczyna się od przeprowadzenia długiego wywiadu z klientem. Projektanci muszą wiedzieć, czego ich klient oczekuje po swoim ogrodzie. Czy woli nowoczesne ogrody, przypominające nieco azjatyckie ogrody botaniczne, czy może woli takie, w których przyroda wydaje się być nieokiełznana i dzika. Właściciel ogrodu musi również uczciwie przyznać się sam przed sobą, ile zaangażowania i pieniędzy będzie w stanie włożyć w pielęgnację ogrodu. Niektórych stać na zatrudnienie profesjonalnego ogrodnika i mogą sobie wtedy oni pozwolić na posadzenie bardzo wymagających roślin. Inni planują zajmować się ogrodem sami, jednak woleliby w ogrodzie mieć gatunki, które znają i potrafią je pielęgnować. Jeszcze inni klienci twierdzą wprost, że są leniami i oczekują ogrodu, który będzie wymagał minimum opieki. Projektant musi dobrać gatunki roślin tak, by były odpowiedzią na potrzeby klienta.

Strefy

Zdarza się, że właściciele ogrodów nawet nie do końca wiedzą, w jaki sposób będą z ogrodu najczęściej korzystać. Również wtedy przydaje się pomoc profesjonalnej firmy. Pomoże ona zagospodarować ogród tak, by znalazły się w nim komfortowe strefy do spożywania posiłków, relaksu i plac zabaw dla dzieci. Specjaliści urządzą wszystko tak, aby współgrały ze sobą najmniejsze detale. Zabawki ogrodowe dzieci będą znajdowały się w sporej odległości od gorącego grilla, a wokół nich będzie rosła bujna trawa, zapobiegająca obtarciom podczas upadków. Z kolei w strefie wypoczynku powinno znaleźć się miejsce na leżaki i kawałek utwardzonej ziemi do postawienia stolika na kawę lub wino.

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Zapraszamy na Twitter
Twitter
Jesteśmy na ask.fm
Ask.fm