Centrum ogrodnicze i sklep Ogród-Dom – Niepołomice - Ogród Dom s.c.
ogrodnik

Chyba większość właścicieli ogrodów zatrudniających ogrodnika przyzna, że dobry ogrodnik to prawdziwy skarb. Fachowiec, który doskonale zna się na roślinach, ich pielęgnacji i chorobach w magiczny sposób sprawia, że ogród przez cały rok wygląda schludnie i cieszy oczy. Dobry ogrodnik nie tylko wyręczy nas w codziennych obowiązkach przy pielęgnacji roślin, ale wykona je zdecydowanie lepiej niż my, gdyż posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie.

Regularne zadania

Usługi ogrodnicze w dużej mierze obejmują wykonywanie regularnych prac ogrodowych, takich jak koszenie trawy czy podlewanie roślin. Można powiedzieć, że ogrodnik po prostu wykonuje za nas pracę fizyczną, na którą nie mamy ochoty. Raz na jakiś czas ogrodnik wykonuje sezonowe zabiegi przy roślinach: nawozi je, przycina pędy, a w wypadku drzewek owocowych – może zbierać za nas owoce. Do jego obowiązków może należeć także regularne pielenie roślin. Wydawać by się mogło więc, że do tych obowiązków nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza i poradził by sobie z nimi każdy inny człowiek. Jednak prawdziwa siła ogrodnika ujawnia się, kiedy mamy do czynienia z sytuacjami specjalnymi.

Sytuacje nadzwyczajne

Gdy rośliny w ogrodzie zaczynają chorować, to właśnie ogrodnik jest osobą, która szybko opanuje sytuację. Widząc pierwsze objawy pasożytów lub bakterii zajmie się drzewkami tak, by całkiem nie zmarniały. Profesjonalny ogrodnik zajmie się również przystrzyżeniem żywopłotu lub iglaków. Zrobi to nie tylko w sposób nieszkodzący ich zdrowiu, ale również schludnie i równo. Ta umiejętność jest szczególnie ważna w ogrodach, w których równo przycięte drzewka stanowią ich główny urok i nadają im niepowtarzalny styl. Profesjonalni ogrodnicy dysponują przeważnie specjalistycznym sprzętem ogrodowym, dzięki któremu mogą wykonywać powierzone im obowiązki z niezwykłą precyzją. Ten sprzęt to głównie kosiarki, pilarki i opryskiwacze, ale również zwykłe narzędzia doskonałej jakości, które podczas użytkowania nie osłabiają roślin.

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Zapraszamy na Twitter
Twitter
Jesteśmy na ask.fm
Ask.fm