Centrum ogrodnicze i sklep Ogród-Dom – Niepołomice - Ogród Dom s.c.
kosiarka spalinowa

Wielu właścicieli mieszkań nie może doczekać się dnia, kiedy wreszcie wybudują swój wymarzony dom i zasiądą z kawą w swoim własnym ogrodzie. Marzą o tym, że ich ogród będzie wypielęgnowany i zadbany, a w  ciepłe dni rodzina będzie w nim spędzać całe popołudnia i wieczory. Jednak często osoby, które nigdy nie posiadały domu nie wiedzą, że ogród wymaga wiele pracy i pielęgnacji. Dlatego jeszcze przed wprowadzeniem się, właściciel domu powinien odwiedzić dobry sklep ogrodniczy.

Początki…

Zanim pusta łąka zamieni się w ogród marzeń, będzie trzeba włożyć w nią wiele zaangażowania. Jeśli Twoja posesja jest duża, nie zwlekaj z zakupem kosiarki do trawy. Nawe pusty ogród wygląda estetyczniej, jeśli trawa jest w nim równiutko przycięta i nie zarasta chwastami. Przycięta trawa jest również bezpieczniejsza do zabawy. Nie ukryje się w niej żadne zwierzę, które mogłoby zranić w razie nadepnięcia, ani nie zagubi się w  niej żadne ostre narzędzie. Na start możesz zakupić od razu również wąż ogrodowy. Tam, gdzie ziemia jest słabej jakości posianą trawę trzeba podlewać, aby urosła i miała ładny, żywo zielony kolor.

Tworzenie ogrodu

Jednym z pierwszych zakupów w sklepie ogrodniczym powinien też być zwykły szpadel. Gdy przystąpisz do urządzania swojego ogrodu, będziesz używał go codziennie. Nowe drzewka i krzewy trzeba posadzić w ziemi. Nie zrobisz tego, bez dobrego szpadla. Jeśli wiesz już, jakie dokładnie rośliny będziesz sadził (Iglaki? Drzewka owocowe?) pomyśl też o zakupie specjalnej, dedykowanej dla nich ziemi. W żadnym ogrodzie nie może zabraknąć również taczki. Dzięki niej będziesz mógł łatwo transportować sadzonki i ziemię po całej posesji, nie narażając swojego kręgosłupa na dźwiganie. Jeśli jesteś właścicielem psa, pomyśl również o zakupie zapasu rożnego rodzaju płotków, dzięki którym pupil nie będzie mógł podchodzić do sadzonek. Psiaki mogą traktowa sadzonki jak zabawkę i po prostu wyrywać je z ziemi. Niektóre psy znaczą teren na nowych drzewkach – to  z kolei sprawia, że natychmiast usychają.

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Zapraszamy na Twitter
Twitter
Jesteśmy na ask.fm
Ask.fm