Centrum ogrodnicze i sklep Ogród-Dom – Niepołomice - Ogród Dom s.c.
Czytaj więcej...

Każda osoba posiadająca swój ogród powinna mieć swoje podstawowe narzędzia ogrodnicze. Chociaż niektórzy mieszkańcy domów zarzekają się, że nie lubią prac ogrodowych i nigdy nie będą potrzebowali tego typu akcesoriów, zazwyczaj szybko życie weryfikuje ich deklaracje. Dlaczego taks się dzieje?

Czytaj więcej...

Osoby zakładające swój pierwszy przydomowy ogród stają przed dylematem, czy zająć się tym samemu, czy lepiej zlecić to zadanie ogrodnikowi. Nawet, gdy nie potrzebują profesjonalnego projektu, mają wątpliwości, czy sami poradzą sobie z posadzeniem drzewek i krzewów tak, by się przyjęły. Sadzenie drzewek nie jest trudne, jeśli zaczerpnie się na ten temat odrobinę wiedzy. Jakie wady i zalety ma sadzenie drzew na własną rękę i z ogrodnikiem?

Czytaj więcej...

Kwestia podejścia do kamieni w ogrodzie to indywidualna sprawa każdego właściciela posesji. Wielu z nich nie toleruje kamieni – wolą, by ogród pełen był drzewek owocowych pozasadzanych w równe rządki, a resztę ma stanowić schludnie przystrzyżona trawa. Jednak bardzo dużo osób lubi kamienie w ogrodzie. Kamień, tak jak drewno, jest naturalnym materiałem, który zbliża człowieka do przyrody. Stąd też w wielu ogródkach można zobaczyć skalniaki lub wysypane kamieniami ścieżki i dekoracje.

Czytaj więcej...

Śnieżna zima jest niewątpliwie piękną porą roku. Gdy spadnie biały, puszysty śnieg ma on swój urok nawet w miastach. Z warstw śniegu cieszą się rodziny mieszkające w domach – jest to dla nich okazja na wspólne lepienie bałwana czy pociąganie się na sankach. Jednak mniejszym entuzjazmem pałają do śniegu panowie, którzy muszą uporać się z nim tak, aby dało się wyjechać samochodem z garażu, podejść do furtki w ogrodzeniu lub… w ogóle otworzyć drzwi. Problem wraca co rok. Jak najlepiej poradzić sobie z odśnieżaniem posesji?

Czytaj więcej...

Piękny ogród rzadko kiedy jest tylko wynikiem dobrej ziemi na działce lub kwestią przypadku. Przeważnie to efekt regularnej i żmudnej pracy ogrodnika, wiadra potu i łez, które osoba dbająca o ogród wylała z siebie. Dlatego jeśli chcesz pić kawę w swoim ogrodzie, który będzie powalał urodą, musisz być przygotowany na to, że czeka Cię kawał ciężkiej pracy do wykonania. Dlatego warto skorzystać z pomocy. Gdy planujesz sadzenie drzewek na swojej posesji, takim nieocenionym pomocnikiem mogą być nawozy ogrodnicze.

Czytaj więcej...

Wiele osób wprowadzających się do swojego wymarzonego domu nie ma pojęcia, jak chce urządzić swój ogród. Szukają inspiracji w Internecie, jednak nie wiedzą jak nazywają się pokazane na zdjęciach gatunki drzew lub kwiatów, ani jak o nie  dbać. Dlatego osoby, które dopiero będą urządzały ogród często decydują się zatrudnienie firmy, która zajmuje się profesjonalnym projektowaniem ogrodów.

Czytaj więcej...

Coraz więcej właścicieli ogrodów decyduje się na posadzenie w nich drzewek owocowych. Nic dziwnego. Żywność w sklepach z oku na rok ma coraz gorszą jakość, dlatego wiele osób marzy o zdrowych owocach z własnego sadu. Niewtajemniczonym wydawać się może, że domowe sadownictwo to strasznie skomplikowana rzecz. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio posadzone i regularnie pielęgnowane drzewko owocowe na pewno odwdzięczy nam się na poświęcony mu czas wydając  w sezonie słodkie, a przede wszystkim niczym nie ulepszane owoce.

Czytaj więcej...

Chyba większość właścicieli ogrodów zatrudniających ogrodnika przyzna, że dobry ogrodnik to prawdziwy skarb. Fachowiec, który doskonale zna się na roślinach, ich pielęgnacji i chorobach w magiczny sposób sprawia, że ogród przez cały rok wygląda schludnie i cieszy oczy. Dobry ogrodnik nie tylko wyręczy nas w codziennych obowiązkach przy pielęgnacji roślin, ale wykona je zdecydowanie lepiej niż my, gdyż posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie.

Czytaj więcej...

Wielu właścicieli mieszkań nie może doczekać się dnia, kiedy wreszcie wybudują swój wymarzony dom i zasiądą z kawą w swoim własnym ogrodzie. Marzą o tym, że ich ogród będzie wypielęgnowany i zadbany, a w  ciepłe dni rodzina będzie w nim spędzać całe popołudnia i wieczory. Jednak często osoby, które nigdy nie posiadały domu nie wiedzą, że ogród wymaga wiele pracy i pielęgnacji. Dlatego jeszcze przed wprowadzeniem się, właściciel domu powinien odwiedzić dobry sklep ogrodniczy.

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+
Zapraszamy na Tweeter
Tweeter
Jesteśmy na ask.fm
Ask.fm